Jälleenmyyjät

Sertifioiduilta jälleenmyyjiltämme saat luotettavan, omiin tarpeisiisi mitoitetun lämpöpumpun turvallisesti asennettuna. Lisäksi saat perusteellisen käyttökoulutuksen lämpöpumpun käyttöön.

Palvelemme Sinua ympäri Suomen, etsi sinulle sopivin jälleenmyyjä ja hanki energiatehokas, laadukas ja turvallinen lämpöpumppu meiltä.

Etsi lähin jälleenmyyjäsi

ABCOOL

puh. 044 301 1129
Antero Tomson
antero.tomson@abcool.fi
www.abcool.fi

Alti Systems Oy

puh. 044 300 0501
Timo Alanne
myynti@alti-systems.fi
alti-systems.fi

AN Heat Energy

puh. 040 555 3649
Ari Niemelä
jarno.niemela@jaahdytyskoneasennus.inet.fi

Finelec Oy

puh. 044 970 9949
Erkki Parkkinen
info@finelec.fi
www.finelec.fi

HLSP Sähkö Oy

puh. 044 276 2994
Markku Räsänen
markku.rasanen@hlspsahko.fi
www.hlspsahko.fi

HP Kyla & Värme

puh. 018 23166
Conny Häger
conny@hp.ax

Ilmasta Lämpöä KY

puh. 0400 492 803
Yrjö Komulainen
yrjo.komulainen@ilmastalampoa.fi
www.ilmastalampoa.fi

Imatran Kylmäpalvelu Oy

puh. 0400 552 223
Petri Wederhorn
imatrankylmapalveluoy@pp.inet.fi

JAG Oy

puh. 040 741 1943
Jyri Grundström
jyri@jag.fi

Joen Lämpö Oy

puh. 044 3390 004
Petri Hannula
petri.hannula@joenlampo.fi
www.joenlampo.fi

Kaarinan Lämpöpumppuhuolto Oy

Mikko Tuittu
puh.050 477 77 68
mikko@klph.fi
www.klph.fi

Karjalan Kylmähuolto Oy

puh. 0400 304 992
Pentti Riihelä
postmaster@karjalankylmahuolto.fi

Keski-Savon Sähkö- ja Kylmäpalvelu Oy

puh. 020 741 1863
Petja Potaseff
petja.potaseff@ksskpalvelu.fi
www.ksskpalvelu.fi

Kylmä & Kodintekniikka

puh. 040 037 2977
Markku Niiranen
kylmakod@gmail.com

Kylmä- ja sähköhuolto Flinck Oy

puh. 0400 303 941
Nico Flinck
nico@flinckin.fi
www.flinckin.fi

Kylmä-Kariset Oy

puh. 02 237 7600
Juha Karinen
kariset@netti.fi

Kylmähuolto Hurri Oy

puh. 040 025 1895
Esko Hurri
esko.hurri@nic.fi

Lohjan Kylmäasennus Oy

puh. 0400 201 283
Jouko Kaarlola
jouko.kaarlola@mbnet.fi

Lämpönen Finland Oy

puh. 044 033 0100
Jukka Karjula
jukka.karjula@lamponen.fi
www.lamponen.fi

LämpöWire Oy

puh. 040 083 3245
Tuomo Tarkiainen
tuomo.tarkiainen@luukku.com

LämpöWire Oy

puh. 040 0833 245
Tuomo Tarkiainen
tuomo.tarkiainen@luukku.com

Matti Tammi

puh. 040 557 5482
Matti Tammi
info@veljeksettammi.fi

Mismo

puh. 0400 619 041
Jarmo Savolainen
jarmo.savolainen@mismo.fi
www.mismo.fi

Mismo

puh. 040 078 9605
Petri Kielo
petri.kielo@mismo.fi
mismo.fi

MP-Kylmä Oy

puh. 045 872 3537
Miikka Potaseff
miikka@mpkylma.fi
www.mpkylma.fi

Nykykoti Oy

puh. 040 554 3941
Arto Eloranta
nykykoti@phnet.fi
www.nykykoti.fi

PIA-Heat

puh. 0400 633 442
Pertti Ansakorpi
pertti.ansakorpi@kolumbus.fi

PL-Lämpöpumput

puh. 040 556 9705
Petri Lappalainen
petri.lappalainen@pl-lampopumput.fi
www.pl-lampopumput.fi

PowerTool

puh. 0400 656 650
Aarre Tuhkanen
powertool@phnet.fi

Rau-Kem Oy

puh. 050 306 3611
Pekka Rautio
pekka.rautio@raukem.fi
puh. 050 347 0451
Kari Kemiläinen
kari.kemilainen@raukem.fi

SKS-Trend Service Oy

puh. 040 054 4517
Juha Kuusela
sks.trendservice@gmail.com

Solarshop Bergman

puh. 0400 551 935
Kalervo Bergman
kalervo.bergman@solarpower.fi
www.solarpower.fi

Tmi Ari Lind

puh. 040 545 1184
Ari Lind
ari.lind@kylmax.inet.fi

Tmi Timo Hyväri

puh. 044 068 5382
Timo Hyväri
tjathyvari@gmail.com

Ulvilan Sähköpalvelu Oy

Kotolämpö
puh. 044 274 3071
Jari Turpeinen
myynti@kotolampo.fi
www.kotolampo.fi

Vaasan Sähköasennus Oy

puh. 050 056 0117
Pauli Alatalo
vasel@sahkoasennus.com

Varsinais-Suomen Talotekniikka Oy

puh.040 5277391
Antti Aaltonen
myynti@vstalotekniikka.fi
www.vstalotekniikka.fi

VMT-Sähkö

puh. 040 875 2141
Mika Turtio

puh. 044 219 2150
Konsta Turtio
info@vmtsahko.fi
www.vmtsahko.fi

Waranco Ky

puh. 040 512 2884
Hannu Piironen
hannu.piironen@waranco.fi
www.waranco.fi