Jälleenmyyjät

Sertifioiduilta jälleenmyyjiltämme saat luotettavan, omiin tarpeisiisi mitoitetun lämpöpumpun turvallisesti asennettuna. Lisäksi saat perusteellisen käyttökoulutuksen lämpöpumpun käyttöön.

Palvelemme Sinua ympäri Suomen, etsi sinulle sopivin jälleenmyyjä ja hanki energiatehokas, laadukas ja turvallinen lämpöpumppu meiltä.

Etsi lähin jälleenmyyjäsi

ABCOOL

p. 044 301 1129
Antero Tomson
antero.tomson@abcool.fi
www.abcool.fi

AM-Kiinteistöratkaisut Oy

p. 0500 680 892
Arto Miinin
arto.miinin@gmail.com

 

Avuksen Putkityö

Mika Tervaniemi
p.040 081 3301
avuksen@gmail.com

Cancera Oy

p. 050 432 1635
Mika Jääskeläinen
cancera@cancera.net
www.cancera.net

Coolium Oy

p. 045 128 5825
Jari Itkonen
yhteydenotot@coolium.fi
www.coolium.fi

Diamond Dude Oy

p. 050 366 0664
Jani Matomäki
matomaki82@gmail.com

ENERGIAMESTARIT MIKKO JÄRVENPÄÄ KY

p. 0400 454 800
Annikinsola 8, Seinäjoki
Kalliokummuntie 18, Lempäälä
mikko.jarvenpaa@kolumbus.fi
www.energiamestarit.fi

Eurajoen Kiinteistöpalvelu Oy

Peter Willberg
p.044 5906789
kiinteistotekniikka@ekp.fi
www.ekp.fi

HeatBeat Oy

p. 050 566 1365
Bernt Henriksson
heatbeatoy@gmail.com

heatbeatoy.fi

 

 

Helsingin Laatuputki

p. 050 357 9110
Ville Laaksonen
ville@laatuputki.fi
www.laatuputki.fi

HLSP Sähkö Oy

p. 044 276 2994
Markku Räsänen
markku.rasanen@hlspsahko.fi
www.hlspsahko.fi

Häketalot Oy

p. 040 528 7305
Timo Ojala
timo.ojala@outlook.com

Härmän sähkö- ja kylmäasennus

p. 044 2362671
Rosaliina Vähäpesola
rosaliina.vahapesola@gmail.com

Ilmasta Lämpöä KY

p. 0400 492 803
Yrjö Komulainen
yrjo.komulainen@ilmastalampoa.fi
www.ilmastalampoa.fi

ILPhuolto

p. 0400 326 755
Petri Hatulainen
petri.hatulainen@gmail.com

Imatran Kylmäpalvelu Oy

p. 0400 552 223
Petri Wederhorn
imatrankylmapalveluoy@pp.inet.fi

J-Pipe Oy

p. 044 360 0330
Janne Pajunen
jannepajunen@outlook.com
www.jpipe.fi

JAG Oy

p. 040 741 1943
Jyri Grundström
jyri@jag.fi

Juntin Kylmälaite Oy

p. 0400 524 196
Juho Pulkkinen
kylmajuntti@gmail.com

Jyväskylän Lämpöpumppuasennus

p.050 064 7120
Jukka Sintonen
jukka.sintonen@gmail.com

Kaarinan Lämpöpumppuhuolto Oy

p. 050 477 7768
Mikko Tuittu
mikko@klph.fi
www.klph.fi

Kangasalan Sähköpalvelu Oy

p. 045 132 8141
Jussi Järvenpää
kangasalansahkopalvelu@gmail.com
ksahkopalvelu.fi

 

Karasu Oy

p. 040 189 9443
Mika Kesti
karasu.asennus@gmail.com

Karelian Talotekniikka Oy

p. 044 297 3838
Antti Heiskanen
antti.heiskanen@kareliantalotekniikka.fi
kareliantalotekniikka.fi

Karlmax Ky

p. 040 5955 100
Sebastian Hakalax
karlmax.ky@gmail.com

Kiho Palvelut Oy

p. 040 744 9581
Ville Leinonen
ville.leinonen@kihopalvelut.fi
www.kihopalvelut.fi

KKH-Luoma Oy

p. 040 716 7635
Timo Majamäki
kkhluomaoy@gmail.com
www.kkh-luoma.fi

Kuopion Putki & Säätö Oy

p. 017 617 1600
Jari Vartiainen
tilaukset@putkisaato.fi
www.putkisaato.fi

Kylmähuolto Hurri Oy

p. 040 025 1895
Esko Hurri
esko.hurri@nic.fi

Kylmäkonehuolto Kuusisto Oy

p. 050 306 3008
Karel Kuusisto
posti@kylmakuusisto.fi

Kymen Putki ja Saneeraus

p. 040 483 0826
Tomi Parkkari
info@kymenputki.fi
www.kymenputki.fi

Lepin LVI Oy

p. 044 753 3230
Petri Pikkarainen
lepinlvi@lepinlvi.fi
www.lepinlvi.fi

LVI ja Sähkö Heikkinen Oulu Oy

p. 045 145 8330
Timi Heikkinen
lvi.heikkinen@outlook.com
www.lvisheikkinen.com

LVI Kasamo Oy

p. 0400407164
Ismo Puuronen
ismo.puuronen@lvikasamo.fi

LVI Mikki Ky

p. 045 354 3577
Mika Peltola
lvimikki@gmail.com

LVI ONNI OY

p. 044 975 8910
Harri Malo
lvionni@gmail.com
www.lvionni.fi

LVI-Lotikko Oy

p. 044 981 4884
Juho Olli
juho.olli@lotikko.fi
www.lotikko.fi/

LVI-Palvelu Ilmarinen Oy

Jouko Lindroos
p.040 550 8919
jouko.lindroos@lviilmarinen.fi
www.lviilmarinen.fi/

LVI-Urakointi Kuokkanen Oy

Santtu Kuokkanen
p.045 137 9095
santtu@lvi-urakointikuokkanen.com

lvi-urakointikuokkanen.com

LVI-Zone Oy

p. 045 7875 2508
Antti Vuorinen
antti@lvi-zone.fi
www.lvi-zone.fi

Lämpö Unioni Oy

p. 050 4915147
Juuso Räsänen
lampounioni@gmail.com
lampounioni.fi

M. Kemppainen Oy

p. 040 720 1970
Mika Kemppainen
mika@mkemppainen.fi
mkemppainen.fi

 

Mismo

p. 0400 619 041
Jarmo Savolainen
jarmo.savolainen@mismo.fi
www.mismo.fi

Mismo

p. 040 078 9605
Petri Kielo
petri.kielo@mismo.fi
mismo.fi

MP-Kylmä Oy

p. 045 872 3537
Miikka Potaseff
miikka@mpkylma.fi
www.mpkylma.fi

Nalle-Electric Oy

p. 040 587 5271
Tero Puhakka
tero.puhakka@nallewear.fi

Nykykoti Oy

p. 040 554 3941
Arto Eloranta
nykykoti@phnet.fi
www.nykykoti.fi

PIA-Heat

p. 0400 633 442
Pertti Ansakorpi
pertti.ansakorpi@kolumbus.fi

Pirkanmaan Kylmäkone Oy

p. 040 509 8148
Petri Vannes
petri.vannes@gmail.com
kylmäkone.fi

Polvijärven tietsikka Oy

p. 013 569 665
Jan Lagren
info@pekankone.fi
pekankone.com

Porin HT-Asennus Oy

p. 050 407 8604
Sami Toivonen
sami.toivonen@ht-asennus.fi
www.ht-asennus.fi

PS Putkityö Oy

p. 040 592 4219
Niko Pulliainen
psputkityo@gmail.com
www.psputkityo.fi

PumppuTahko

p. 044 947 3462
Juuso Keinänen
juuso@pumpputahko.fi
pumpputahko.fi

Putkikamu Oy

p. 044 0313726
Joonas Heikkinen
info@putkikamu.fi
www.putkikamu.fi

Raahen Sähköpalvelu Oy

puh. 040 621 6222
Mika Latomaa
mika@rasp.fi
www.rasp.fi

RJ-Elektro Oy

p. 040 034 5668
Jukka Rossi
jukka.rossi@rj-elektro.fi
www.rj-elektro.fi

Sasi Invest Oy

p. 045 7833 2630
Jusa Tuomikoski
info@ilpk.fi
www.ilpk.fi

Siltaojan Sähkö Oy

p. 040 063 7660
Antti Mattila
antti.mattila@siltaojansahko.net

www.siltaojansahko.net

 

Somersähkö Oy

p. 0400 244 779
Timo Pyykkö
timo.pyykko@somersahko.fi
somersahko.fi

SÄHKÖ SASP OY

p. 010 325 3530
Timo Kuitunen
info@sasp.fi
www.sasp.fi

Sähkö-Soikkeli Oy

p. 0407242103
Joonas Soikkeli
joonas@sahkoasinulle.fi
sahkoasinulle.fi

Sähköasennus Hannu Tuomainen

Hannu Tuomainen
p.050 553 8767
info@sahkoasennusht.fi
www.sahkoasennusht.fi

Sähköasennus Hautamäki

p. 040 726 2370
Jussi Hautamäki
sahkoasennus.hautamaki@gmail.com

Sähköasennus Pekka Jelkänen

p. 040 583 0471
Pekka Jelkänen
pekka.jelkanen@gmail.com

Sähköpalvelu Pöyhönen

p. 050 3098097
Mika Pöyhönen
sahkopalvelupoyhonen@gmail.com

 

Sähkötalli Ky

p. 040 703 7793
Sakari Tikkanen
sahkotalli@gmail.com

SÄHKÖTASSU OY

p. 050 527 1325
Jarmo Kaunismäki
jarmo.kaunismaki@sahkotassu.fi
www.sahkotassu.fi

TaaSähkö

p. 0400 626 525
Juha Lauronen
info@taasahko.fi
taasahko.fi

 

 

Takstek Oy

Tuomas Koivukangas
p.040 042 5263
tuomaskoivukangas@hotmail.com
www.takstek.fi

Talotekniikka Liikanen Oy

p. 044 239 0764
Samu Liikanen
talotekniikka.liikanen@gmail.com
www.lviliikanen.fi

Thermol Oy

p. 044 065 8721
Olli Laiho
thermoloy@protonmail.com
thermol.fi

Tmi Ari Lind

p. 040 545 1184
Ari Lind
ari.lind@kylmax.inet.fi

Tmi Petri Hannula

p. 044 236 5190
Petri Hannula

TMI Sähköasennus Kolehmainen

p. 050 328 1298
Veli-Matti Kolehmainen
veli-matti@sahkoasennuskolehmainen.com

 

 

Tmi Timo Hyväri

p. 044 068 5382
Timo Hyväri
tjathyvari@gmail.com

TOKI LVI Palvelut Oy

p. 040 502 8837
Tony Rantanen
toki@toki-lvi.fi
toki-lvi.fi

Ulvilan Sähköpalvelu Oy

p. 044 274 3071
Kotolämpö
Jari Turpeinen
myynti@kotolampo.fi
www.kotolampo.fi

Vehe Ku Vehe Kainuu Ky

p. 044 291 8245
Matti Kinnunen
info@vehekuvehe.fi
www.vehekuvehe.fi

Vehkomäki

p. 0456389818
Pekka Ylönen
pylonen@gmail.com
vehkomaki.eu

Veljekset Tammi Oy

p. 040 557 5482
Matti Tammi
info@veljeksettammi.fi

Vinycool Oy

p. 040 7488161
Tommi Vittaniemi
tommi.vittaniemi@vinycool.fi
www.vinycool.fi

Virtapiikki Oy

p. 040 558 6530
Timo Häyrinen
timo@virtapiikki.fi
virtapiikki.fi

Virtatie Oy

p. 050 344 4474
Jani Himanen
jani.himanen@virtatie.fi
virtatie.fi

VV-Sähkö Ky

p. 050 559 1835
Janne Vihervuori
janne.vihervuori@vvsahko.fi
vvsahko.fi

Wanajan Woima Oy

p. 040 544 0621
Jyrki Kuusisto
info@sahkokuusisto.fi
wanajanwoima.fi